Soru Cevap

Soru: Kurye hizmeti almanın avantajları nelerdir?

Kurye dağıtımı gönderinizin hem en hızlı hem de en ekonomik şekilde karşı tarafa ulaştırılmasını sağlamaktadır. Siz kendi işinize zaman ayırırken, iletilmesini istediğiniz evrak, dosya ve diğer unsurların teslimiyle yaya, motorlu ya da arabalı kurye ilgilenecek, sizi zaman kaybından da ayrı bir uğraştan da kurtaracaktır.

Soru: Kurye gönderimi kaç saatte ulaştırır?

Kurye teslimat süresi mesafeye ve kurye türüne göre değişiklik göstermektedir. Yakın mesafeler için motorlu kurye seçimi yaptığınızda bu gönderinizi en hızlı şekilde ulaştıracağımız anlamına gelir, gönderilerinizi teslim etmeden yaya, motorlu ya da arabalı kurye seçenekleri içerisinden seçiminizi yaptıktan sonra teslimat süresi kesin olarak belirlenecektir.

Soru: En hızlı kurye tipi hangisidir?

Ankara’nın yoğun trafiği gözönünde bulundurulduğunda tabi ki en hızlı ulaşım motorlu kurye ile gerçekleşecektir. Ancak gönderiniz motor için uygun değil ise, bu yükü alabilecek kapasitede araçlarımız da hızlı bir şekilde ulaştırmayı sağlayacaktır.

Soru: Araçlı kuryenin motorlu kuryeden farkı nedir?

Motorlu kuryeler dosya ve evraklarınız için ideal seçimdir, ama büyük boyutlarda taşınacak unsurlar için motorlu kurye tabi ki sağlıklı olmayacaktır. Motorun alamayacağı kapasitede büyük gönderileri taşıma konusunda araçlı kuryelerimiz devreye girecektir.

Soru: Kurye ücreti neye göre belirlenir?

Kurye ücretlerinde en etkili unsur mesafedir. Ne kadar bir mesafe gidileceği fiyat belirlemede etkili olurken, kullanılacak olan kurye türü de fiyat değişikliğine neden olmaktadır.