Kuryecilik ve Hızlı Teslimat

Kuryecilik ve Hızlı Teslimat

Moto kurye, hayatın pek çok alanında ürünleri tüketiciye ulaştırmak adına kuryeler çalışmaktadır. Örneğin bir internet sitesinden alışveriş yaptığınızda aldığınız ürünleri sizlere yeni bir kurye getirecektir.  Ya da karnınız acıktığında dışarıdan pizza söylemek isterseniz de pizzayı sizlere motorlu kurye getirmektedir.

Kısa mesafeli kurye işlemlerinde genel olarak motorlar kullanılır. Bunun en büyük örneği gıda sektörüdür insanlara yiyecek şeyler temin eden hemen her kuruluşun muhahhak birkaç motorlu kuryesi bulunmaktadır. Motorların kuryelerde tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Hafif ve hızlı olması da bu sebeplerden birisidir. Trafik çok sıkışık olsa ve aracınız ile bir metre dahi yol alamasanız, bir motorlu aynı yoldan çok daha hızlı bir şekilde gidebilmektedir.  Bunun en temel sebebi motorun oldukça küçük olmasıdır. Aynı zamanda motorlar araçlara göre çok daha az yakıt tüketmektedirler. Bu da motorların kurye işlemlerinde kullanılmasını sağlamıştır.

banner_home

Kurye için de kullanım sağlanılan motorsikletlerin daha çok hafif ve hızlı olan modellerdir. Ürünleri tüketiciye kısa bir sürede ulaştırmak için muhakkak çok hızlı bir motora ihtiyaç duyulmaktadır. Hızın yanında motorun çeşitli güvenlik önlemlerinin de alınması gerekmektedir. Örneğin motor fren sistemi oldukça önemlidir. Bu sistemin sorunsuz ve aksamadan çalışması da gerekmetkedir. Aksi taktirde motor durdurulmaz ve birkaza gerçekleşebilir. Taşınan ürünün koyulabilmesi için motorda muhakkak bir sele veya buna özel bir depo alanı olmaldır.  El veya poşet ile taşınan ürünler güvenlik zafiyetini ortaya çıkarmaktadır.

Kurye olmak için de belli bir yaş veya aralığında olmaya gerek yoktur. İyi ve dikkatli bir şekilde motor kullanan hemen herkes de kurye olma şansına sahip olabilir. Ancak bazı durumlarda da motorlu kuryelerin başlarına pek çok iş gelmektedir. Örneğin sol şeritte sizi sıkıştıran bir araç gördüyseniz frene zamanlamanızı çok iyi yaparak basmak zorunda kalırsınız. Eğer refleksleriniz yerinde değil ise bu işlemi yapamaz ve kendinizi kazanın ortasında bulabilirsiniz. Dolasyısı ile kurye işini daha genç kişilerin yapmasında fayda vardır. Motosikletler kullanım şekli olarak da kıvraklık istemektedir.  Orta yaşlı veya yaşlı kimselerde bu özellik görülmemektedir. Dolayısı ile bu iş için biçilmiş kaftan gençlerdendir.