Kurye Ne İş Yapar?

Kurye Ne İş Yapar?

Hemen her mesleğin olduğu gibi bizim mesleğimiz olan kuryeliğinde bir takım kriterleri bulunmaktadır. Her ne kadar kurye kelime anlamı itibari ile taşıma hizmetini ifade eden kişi olsa da biraz daha fazlasını yapmak zorundayız.

Taşıdığımız gönderi bazen değerli evrak, bazen de küçük bir hediye olabilir. Bazen evde unutlmuş pasaport, bazen de kapıda kalan için anahtar olabilir. Bazen acil ilaç, bazen de gazeteye yetişecek haber olabilir. Saksı çiçek dahi taşındığı görülmüştür. Bu durumda bizler, taşıdığımız gönderi içeriğine, o,şu, bu diya kategorize etmeyiz. Bizim için de her gönderi küçük bir hediye, evde unutulan pasaport veya acil ilaç olabilir.

Bizler motokurye çalışanları olarak taşıdığımız her gönderiye maksimum önem gösteririz. En çabuk ve pratik yolları kullanarak oyalanmadan vazifemizi yerine getirmek için kuryelik yaparız. Ne olursa olsun kurallara uar ve mutluluk ile taşırız. Kurye tanımı itibari ile iki nokta arasında bir gönderiyi taşıyan kişiye kuryeix denmektedir. Şehir içinde hızlı gidebilmesi için motosiktel ile ulaşım sağlayan kişiye de motorkuye denmektedir. Motosiklet de yolcu taşıma kapasitesi olmadığı için sırt çantası veya motora sabitlenmiş topcaseler ile taşıma sağlanmaktadır.

Ebat itibari ile 2 ile 3 ayakkabı kutu kadar paketler de motokurye tarafından taşınmaktadır. Elbette ki taşınacak gönderinin ağırlığı iki teker üzerinde seyretmekte olan motosiklet için de denge  problemi yaratmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönemde işçi sağlığı dolayısı ile insan sağlığını düşünürsek bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenle taşınacak gönderinin ebatları itibari ile motosiklet ve motokurye tarafından taşınmasının tehlikeli olduğu durumlarda da panelvan araçlarımız ile taşıma yapılnmaktadır. Her ne kadar motokurye kadar hızlı gidemese de ilgili personelimiz teknolojik imkanlar ile en uygum şehir trafiğinde güzergah yaparak gönderiyi en uygun zamanda adrese teslim etmeye çalışmaktadır. Sizlerde 7/24 kurye hizmetleri seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz.

Kurye yani insanın hayatta kalabilmek için en önemli uzvu beyni koruyan kafatası, tam tabiri ile kafasıdır. İnsanın da yolda yürürken dahi kafasına saksı düşmesi sureti ile ölüm tehlikesi yaşayabilir. Fakat yürürken saksı düşmesi oranı ile kuryenın kaza sırasında kafasına darbe gelmesi olranı arasında çok büyük bir fark vardır. Motosiklet tercih edilme, edilmeme nedeni ile kullanımı diğer araçlara göre daha az olduğu için kaza yapan her motosiklet sürücüsü hız yapmak yada tehlikeli kullanmaktan ön yargı kamu vicdanında yargılanmaktadır. Oysa ki gayet yavaş halde sarhoş bir araç sürücüsü yüzünden bir kurye arkadaşımız hayatını kaybetmiştir. Sizlerde gerekli olabilecek güvenlik önlemlerini en iyi şekilde sağlamanızda fayda var diyebiliriz.